Další velký úspěch v podání Martina Strnada alias Kobbyho. Dne 16.4.2017 se ve spolupráci portálu TOPGAMING.eu a herního klubu RE-LOAD uspořádala kvalifikace na Mistroství české a slovenské republiky ve hře FIFA 2017! RediA KobbyCz se umístil na krásném druhém místě.

Read it

Ve dnech 13-14.2.2016 se uskutečnil herní festival UniCon. Na tomto turnaji nemohl chybět RediA CS:GO tým, který se snažil poprat o ty nejlepší příčky. Jak celý turnaj ve slovenské Trnavě dopadl? V rozhovoru se nám vyjádřil Pavel 'KonKy' Blatoń.

Read it

Dnes jsem si pro Vás připravil zajímavý rozhovor s bývalým kapitánem RediA FIFA sekce Richardem Růžičkou, který vyrazil do německého Erfurtu na turnaj ve Fifě 2016 společně s dalšími pěti Čechy.

Read it

Ve dnech 23.-26.7.2015 se na Ostravském výstavišti konala velkolepá akce nesoucí název LANCRAFT 2015. Nejodvážnější týmy z celé ČR přijely do Ostravy bojovat o vysoké prize money ať už ve hře Counter Strike Global Offensive nebo League of Legends atd. RediA tým měl zastoupení ve hře Counter Strike G...

Read it

Zdravíme všechny naše fanoušky a návštěvníky webu. RediA tým a především FIFA 2015 sekce má za sebou opravdu podařený víkend. Co se za celý víkend událo? Více se dozvíte v další části novinky.

Read it

Napsal Tommy, 11.01.2015

Asus na veletrhu CES 2015 v Las Vegas kromě spousty další elektroniky uvedl nástupce svého špičkového herního monitoru Swift PG278Q. Ten disponoval neuvěřitelnými parametry, které právě nejvíce uvítali hráči. Hlavní divizou tohoto modelu byla odezva 1ms!, WQHD rozlišení s obnovovací frekvecí 144 Hz. Jedinou velkou nevýhodou byl druh použitého zobrazovacího panelu, který disponoval TN matricí. Ta trpní nedostatky v podání pravosti barev, špatnými pozorovacími úhly, kdy při pohledu ze stran, ze spodku a z vrchu obraz velmi ztmavne a Vy pak v podstatě nic na monitoru nevidíte. ASUS se ale rozhodl udělat další díru do světa a zvedl laťku ještě o něco výše právě na veletrhu CES.

V prvé řadě si pojďme vysvětlit něco ohledně nového značení herních monitorů ASUS a jejich zaměření na cílové sféry. Dosavaď použivané značení PG a VG totiž doplńuje řada MG.

 • PG = premium gaming (řada ROG)
 • MG = mainstream-performance gaming
 • VG = value gaming

 

Řadu PG se ASUS rozhodl doplnit novým modelem, který je přímím nástupcem monitoru Swift PG278Q. Nástupcem se nyní stává model ROG Swift PG27AQ. Ten nám oproti původnímu WQHD rozlišení nabídne rovnou 4K rozlišení. Novinkou je také použití panelu IPS, který nabídne věrohodné podání barev. Tyto inovace si však vykoupili svou cenou jednou nevýhodou a to sníženou maximální obnovovací frekvencí na standartních 60 Hz. Aby jste vlastně věděli, k čemu je taková obnovovací frekvence dobrá tak si to v nyní v rychlosti povíme. Čím vyšší číslo je, tím více je monitor schopný vykreslit počet snímku za vteřinu na panelu za předpokladu, že na to mámte dostatečně výkoný hardware. To vše se odehrává na stále stejně velké ploše a to na 27 palcích. Přínos 4K rozlišení je ale diskutabilní jelikož na trhu zatím není mnoho dostatečně výkoných grafických akcelerátorů, které by toto nenasytné rozlišení dokázali ukojit, jak jsem již naznačil výše. Pokud vás zajímá cena tohoto modelu, vězte že to bude okolo 20,000 Kč. Proto si myslím že mnohem zajímavější novinkou je následující model z řady MG, která nabídne výborné technické parametry a nižší cenu.

Známé specifikace modelu PG 27AQ

 • 27 palců
 • 4K rozlišení (2560×1440)
 • Obnovovací frekvence 60 Hz
 • Podpora G-Sync (vertikální synchronizace)ASUS PG27AQ


Doposavaď většina IPS monitorů trpěla velkým nedostatkem a tím byla obnovovací frekvence, která se zastavila na 60 Hz. Některé modely nabídly vyšší obnonovací frekvenci, ta ale byla vykoupená velkou odezvou které převyšovala hodnotu 8ms. Takové monitory se už moc na hraní nehodí jelikož obnovovací frekvence je důležitá pro rychlosti vašich reakcí. ASUS nám ale představil novinku která tyto bariéry prolomila. Pokud jste doposavaď hledali monitor s WQHD rozlišením, IPS panelem s obnovovací frekvenci 120 Hz a výše, můžete vaše pátrání ukončit. Přcihází totiž model MG279Q s 27 palcovým monitorem, který má všechny parametry vypsané výše. A to vše při zachování stále výborné 5ms odezvě. Monitor tak bude určitě skvělou volbou pro hráče a grafiky zároveň a určitě si s ním neuděláte ostudu. Zároveň je také dost velká pravděpodobnost, že monitory budou podporovat technologii, zaručující vertikální synchrozinaci obrazu, která zabrání vzniku trhln obrazu na monitoru. NVidia již touto technologií disponuje a má jí zabudovanou v modelu PG 278Q i PG 27AQ. Tyto monitory jsou však vybaveny speciální elektronikou, která umožňuje využívat tuto technologii. S konkurencí má letos na jaře přijít AMD s technologií nazvanou Free-Sync. Ta funguje na stejném principu, umožňuje zabránit roztrhání obrazu. Narozdíl od Nvidie ale umožňuje fungovat pouze díky DisplayPortu verze 1.2a. Všechny nové modely monitorů od ASUSu tento konektor ve výbavě mají takže doufejme, že technologii Free-Sync podporovat budou.

Známé specifikace modelu MG 279Q

 • 27 palců
 • WQHD rozlišení (2560×1440)
 • Obnovovací frekvence 120+Hz
 • DisplayPort, Mini DisplayPort, dva HDMI porty a Mobile High-Definition Link (MHL) 2.0 (1080p max)
 • 2x USB 3.0
 • Super narrow bezel design

ASUS MG279QCelkem 0 komentářů
Před psaním vzkazů se musíte přihlásit.

Sponsors

Červená Sedma
i3D.net
Vyroba-dresů.cz

Partners

TOPGAMING.eu
Vo svete it SK
REMINISCENCE
Grunex
NahoruNahoru