Další velký úspěch v podání Martina Strnada alias Kobbyho. Dne 16.4.2017 se ve spolupráci portálu TOPGAMING.eu a herního klubu RE-LOAD uspořádala kvalifikace na Mistroství české a slovenské republiky ve hře FIFA 2017! RediA KobbyCz se umístil na krásném druhém místě.

Read it

Ve dnech 13-14.2.2016 se uskutečnil herní festival UniCon. Na tomto turnaji nemohl chybět RediA CS:GO tým, který se snažil poprat o ty nejlepší příčky. Jak celý turnaj ve slovenské Trnavě dopadl? V rozhovoru se nám vyjádřil Pavel 'KonKy' Blatoń.

Read it

Dnes jsem si pro Vás připravil zajímavý rozhovor s bývalým kapitánem RediA FIFA sekce Richardem Růžičkou, který vyrazil do německého Erfurtu na turnaj ve Fifě 2016 společně s dalšími pěti Čechy.

Read it

Ve dnech 23.-26.7.2015 se na Ostravském výstavišti konala velkolepá akce nesoucí název LANCRAFT 2015. Nejodvážnější týmy z celé ČR přijely do Ostravy bojovat o vysoké prize money ať už ve hře Counter Strike Global Offensive nebo League of Legends atd. RediA tým měl zastoupení ve hře Counter Strike G...

Read it

Zdravíme všechny naše fanoušky a návštěvníky webu. RediA tým a především FIFA 2015 sekce má za sebou opravdu podařený víkend. Co se za celý víkend událo? Více se dozvíte v další části novinky.

Read it

Napsal kuilys, 12.02.2015

Když mohou školy připravovat na kariéru sportovce, proč by stejná situace nemohla platit pro e-sportovce? ZDROJ: GRUNEX Filip Němeček
Jestli jste ještě povinni školní docházkou, patrně vás čas strávený ve škole moc nebaví. Co kdybyste ale měli předmět, který by se zabýval tím, jak vás připravit na kariéru profesionálního hráče? Švédská škola Arlanda High School (stylem se jedná o obdobu našich středních škol) chystá přesně toto.

Tento rok škola spustí „pilotní“ verzi svého e-Sport předmětu a pro začátek ho dovolí „studovat“ 5 až 7 zájemcům. Plány pro následující roky pak zmiňují až 30 studentů tohoto předmětu ve školním roce, který začne v roce 2017. Detaily o náplni předmětu zatím známé nejsou.

A jaký je vlastně důvod? Škola chce jednoduše zájemce připravovat na moderní svět a na to, co je právě aktuální. Svět profesionálního hraní s turnaji o obří částky si takovou pozornost rozhodně zaslouží. Zástupce školy také dodává, že když mají budoucí sportovci možnost, aby se připravovali na kariéru při studiu, tak proč to neumožnit studentům, jenž chtějí prorazit v e-Sportu?

Ve Švédsku nejde o první případ, kdy se hry dostaly do školského systému. V roce 2013 zařadila tamní škola do výuky Minecraft.

Zdroj: FragBite.se, Grunex.comCelkem 0 komentářů
Před psaním vzkazů se musíte přihlásit.

Sponsors

Červená Sedma
i3D.net
Vyroba-dresů.cz

Partners

TOPGAMING.eu
Vo svete it SK
REMINISCENCE
Grunex
NahoruNahoru