Další velký úspěch v podání Martina Strnada alias Kobbyho. Dne 16.4.2017 se ve spolupráci portálu TOPGAMING.eu a herního klubu RE-LOAD uspořádala kvalifikace na Mistroství české a slovenské republiky ve hře FIFA 2017! RediA KobbyCz se umístil na krásném druhém místě.

Read it

Ve dnech 13-14.2.2016 se uskutečnil herní festival UniCon. Na tomto turnaji nemohl chybět RediA CS:GO tým, který se snažil poprat o ty nejlepší příčky. Jak celý turnaj ve slovenské Trnavě dopadl? V rozhovoru se nám vyjádřil Pavel 'KonKy' Blatoń.

Read it

Dnes jsem si pro Vás připravil zajímavý rozhovor s bývalým kapitánem RediA FIFA sekce Richardem Růžičkou, který vyrazil do německého Erfurtu na turnaj ve Fifě 2016 společně s dalšími pěti Čechy.

Read it

Ve dnech 23.-26.7.2015 se na Ostravském výstavišti konala velkolepá akce nesoucí název LANCRAFT 2015. Nejodvážnější týmy z celé ČR přijely do Ostravy bojovat o vysoké prize money ať už ve hře Counter Strike Global Offensive nebo League of Legends atd. RediA tým měl zastoupení ve hře Counter Strike G...

Read it

Zdravíme všechny naše fanoušky a návštěvníky webu. RediA tým a především FIFA 2015 sekce má za sebou opravdu podařený víkend. Co se za celý víkend událo? Více se dozvíte v další části novinky.

Read it

Napsal kuilys, 17.02.2015

Tomáš Muchna z herního portálu Grunex.com si pro čtenáře kteří se zajímají o Českou herní scénu připravil opravdu zajímavý rozhovor. Co dělá Český hráč Call Of Duty 4 Mazarini v současnosti? Jak vzpomíná na časy kdy hrál Call Of Duty 4 každý druhý hráč? Vše v novince.

 

 


 Ahoj Mazi. Lidé tě označují jako gamingovou legendu. Jaké hře tomu vděčíš nejvíc? Myslíš, že to bylo Call of Duty 4 nebo některý jiný díl či úplně jiný titul?

Tak nejvíc za to může nejspíš video Mazadox. :D Jde o to, že v té době nebyly streamy, nebylo moc dem a tak si lidi udělali vždy obrázek o hráči podle výsledné tabulky na webu eSuby nebo podle fragmoviečka. Každopádně, jak můžeš vidět, ten hype (obzvlášť ve světě) není kolem lidí jako je king, která s námi hrál. Vše se točí kolem mě, Luboshmira a paradoxe z našeho týmu. V mém případě si myslím, že za to můžou videa z CoD4. :)

 Jaká hra tě kromě Call of Duty v době tvé největší slávy bavila a byla tak možnost, že bys přešel na jiný titul?

V době, co jsme hráli CoD2 a později i CoD4, tak jsme hrozně moc hráli Dotu 1 s Luboshem, kingem, beasterem atd. Občas, když jsme už měli toho CoD dost, tak za zády paradoxe vytáhl Luboshmir kabel z modemu, napsal SMS že mu padl net, sehnali jsme nějaký lidi na "Acku" a šli hrát Dotu. :D Pak vyšlo HoN, které v té době nahradilo Dotu 1, a tak jsme pořád "HoNili". Velmi oblíbený titul mezi náma byl i Red Alert 3, kde se většinou sešla celá CoD4 scéna jako skywalker, Misak, paradox atd a pařili jsme v osmi lidech každý večer po CoD zápasech.

Taky mam tak 40 hodin odehráno v CSS, kde jsme spolu s lidma jako Soclon, Blackmane, Morg atd. měli udělaý 4fun CSS mixtým (CoD4badies). Jinak jsem toho moc jiného nehrál, možná občas nějakou SP hru jako každý. :)Mazi v roce 2011 na MSI Grunex CoD4 LAN #2 v mixu Next Evolution.


 Jaký úspěch z tvé herní kariéry považuješ za ten úplně největší a proč?

Musím přiznat, že mě žádná výhra z turnaje extra nikdy nepotěšila. Spíš šlo u nějaké určité momenty. Zajímaé je, že když se na to zpětně podívám, tak velikost výhry pro mě vlastně dneska už ani není důležitá. V paměti mi utkvěla vždy ta atmosféra a pocit z výhry nebo i prohry, kdy se člověk dostává do momentu kde je zlomený tám, že prohrál ten určitý zápas a přemýšlí, co mohl udělat líp a ten pocit, že jsi zklamal svůj tým v nějaké situaci. Doteď si pamatuju jedno kolo, kde jsem z otočky nasadil něuvěřitelnou zhlavu z deagle, zaradoval se a pak si všiml, že to byl TeamKill. *facepalm*

Dost mě potěšila návštěva ruského turnaje, kdy jsme tam tehdy odletěli za eSubu do Moskvy a protože v TOP EU týmech většinou nebyli žádní Rusové, tak v podstatě každý ruský CoD hráč mi hrozně fandil a bylo to pak na té atmosféře na lance vidět. :) Jako taková maličkost, pro mě ale důležitá, je, že mě vždy zahřeje u srdíčka když slišim, že někdo zahlasá ve hře, že "je na Mazim". Líbí se mi, že duch Maziho stále žije v té hře i po tolika letech. Takže díky všem hráčům, kteří tuto vzpomínku stále uchovávají. :)

 Kvůli hraní jsi také hodně cestoval. Kde všude po světě jsi jezdil za turnaji?

Bylo toho hodně. :) Díky eSubě jsme toho procestovali fakt hodně. Tehdy to bylo dost těžký se sponzorama a tak jsme mohli vyjet maximálně na 2 EU lanky ročně a většinou v dost LOW COST podmínkách. 15 hodinová cesta autem ve spacáku. Ale díky tomu jsme prožili dost zajímavá dobrodružství. Třeba když Luboshovi umřelo jeho auto v Holandsku a museli jsme tam místo 2 dnů zůstat asi 10 než mu auto opravili. Pamatuju si na výlet na TeX do Dánska, kdy jsme dorazili asi ve 3 ráno autem a nevěděli jsme, kde se nacházíme. Tak Lubosh zahlásil, že máme počkat v autě, že půjde na průzkum. Zmizel asi na 15-20 minut a tak jsme ho šli hledat. Najednou vidim bandu asi 15 Políků, který řvou s polským přízvukem: EIGHT, SEVEN, SIX... a u toho Lubosh nasává na odpočet nějakou whisky. Zkrátka byla to sranda a člověk si většinou pamatuje to dobré a zábavné, takže na to mam úžasné vzpomínky.Mazarini se během své herní kariéry podíval i do Moskvy.


 Co aktuálně děláš? Pomohla ti tvá herní kariéra k zisku nějaké zajímavé pracovní pozice, která s hrami souvisí? Jsi rád, že jsi tedy mládí věnoval právě hraní počítačových her?

Kdo ví, jak by to dopadlo, kdyby mě tehdy eSuba nepřetáhla do svojí sestavy z nEophyte a já nepoznal eSubu. Vy to nevidíte, ale v zákulisí eSuby se děje spoustu věcí a co je na tom skvělé, že ty lidi zůstávají v kontaktu, pracují společně na různých projektech a pomáhají si navzájem. Každopádně celou svojí herniéru jsem věnoval tvorbě videí. Jsem takový menší nerd. Nechodím do hospod a každý večer po zápasech v CoD4 jsem seděl a učil se dělat videa. Po tom, co jsem vydal první video v CoD4 (Mazarini Its Just The Beginning) a dostal jsem šílený hate, jsem si řekl: JÁ JIM UKÁŽU, ŠUPÁKŮM, ŽE TO UMÍM LÍP! :D A začal jsem se moviemakingu věnovat více. Ale NIKDY by mě nenapadlo, že bych se tím mohl živit. Když vyšel Mazadox, nudlak to dostal do Re-Playe a tvůrce Re-Playe Vojtěch Novák se na to tehdy podíval a řekl si, že to vůbec není špatně sestříháno. A tak mě kontaktoval jestli nechci pomáhat se střihem Re-Playe. A tak to vše začalo. Nejdřív jsem dělal pár recenzí týdně, pak jsem dělal veškerý střihový obsah a nakonec mi Vojta dal celý Re-Play na starost a začal jsem se vzdělávat i co se natáčení týče. Myslím si, že je to vlastně perfektní komninace, kdy se ze střihače stane i kameraman, protože střihač moc dobře ví, jaký materiál potřebuje pro střih a dokáže si během natáčení říct, jaký záběr mu chybí.

Později jsme začali vyrábět i pořad APPLIKACE. Já jsem do procesu zapojil FlyGuna, Dandu a Ivana (eSuba moviemakeri), kteří mi pomáhají s výrobou. A taky jednou, dvakrát do měsíce udělám nějakou zajímavou video ukázku. Většina z nich jsou korporátní, interní zvášty, ale pořád je to velmi zajímavé. V jednom těch videí najdete i Luboshe.

Jestli jsem tedy rád, že jsem hodně hrál? To je špatně položená otázka, protože dodnes hraju stejně moc jako dříve. :D Hraní je pro mě velmi důležité. Je to odpočinek, práce i zábava... za nic bych to nevyměnil.Mazarinimu se splnil sen - jeho zábava je zároveň i jeho prací.


 Vím, že jsi pořád vidět na svých streamech. Tvá láska k hraní tedy neustala a hraješ dál. Co tě nejvíc baví z aktuálních herních titulů?

Tak je mi sice 26, ale já jsem se mentálně nejspíš zaseknul na těch 15 letech a to je možná i dobře. :D Hraní je pro mě velmi důležité. Momentálně po tom, co dodělám práci, tak se vrhnem na stream, kde si zahraju buď nějakou nejnovější hru co mě zaujala nebo si dám CS:GO/Dotu. Musím říct, že CSko teď hraju docela dost. Neberu to nijak vážně, že bych to někdy hrál v nějakým týmu nebo tak. Spíš si tím vynahrazuju starý časy a pocit ze "zápasu" 5v5, který jsem prožíval v CoD4.

Tak je mi sice 26 ale ja jsem se mentalne nejspis zaseknul na 15 letech a to je mozna i dobře:D Hrani je pro me velmi dulezite. Momentalne po tom co dodelam praci tak se vrham na stream kde si zahraju bud nejakou nejnovejsi hru co me zrovna zaujala nebo si dam CS:GO / Dotu
Musim rict, ze CSKO ted hraju docela dost. Neberu to nijak vazne, ze bych to nekdy hral v nejakym tymu nebo tak. Spis si tim vynahrazuju stary casy a pocit “zapasu” 5v5, ktery jsem prozival v CoD4.

A občas tu práci dělám i přímo na streamu. Myslím si, že je důležité, aby moji diváci na streamu nezažili jenom srandu či gameplay z nějaké nejnovější hry, ale aby se něco i přiučili. Je dost možné, že na můj stream kouká i někdo dost mladší a tak bych měl jít příkladem a motivovat je k nějaké tvorbě. Pro mě je můj stream velký odpočinek a může za to skvělá komunita, která se kolem mě vytvořila. Tímto tě zdravím! JÁDRO FTW!

 Kdyby se ti naskytla příležitost opět složit tým, hrát turnaje a cestovat po Evropě… vzal bys to nebo už se tvůj život přesunul do fáze, kdy už je práce důležitější než zábava?

Musím přiznat, že práce je pro mě momentálně to nejdůležitější. Jsem ve fázi života, kde mám šanci něco dokázat a nemůžu si dovolit polevit. Pracuju v podstatě nonstop (když zrovna nestreamuju :D) ale musím říct, že mě to dost naplňuje. Hrát jako pro-hráč už nikdy nebudu, ale myslím si, že se budu pořád pohybovat kolem her. Ať už jako hráč-streamer, jeden z tvůrců herního pořadu nebo později i nějak jinak. :)

Každopádně lidi, dělejte, co vás baví. Dělejte to naplno a všechno bude awesome! (: A já jdu odpálit stream a jdu si dát nějaký pořádný road to derank v CSku.
Celkem 0 komentářů
Před psaním vzkazů se musíte přihlásit.

Sponsors

Červená Sedma
i3D.net
Vyroba-dresů.cz

Partners

TOPGAMING.eu
Vo svete it SK
REMINISCENCE
Grunex
NahoruNahoru